Menüü

ÜRITUSED


24. aprill 2024
NÄITUSE “PEEDIST PESUMASIN” AVAMINE

See on Eesti Maanteemuuseumi, Eesti Põllumajandusmuuseumi ja Tartu Linnamuuseumi ühine näituseprojekt leiutamisest, leidlikkusest ja taaskasutusest. Pole tähtis, kas oled noor või vana või millised on su oskused: näitus nakatab igaüht isetegemise pisikuga!


27. aprill 2024
NÄITUSE “PEEDIST PESUMASIN” PUBLIKUPÄEV PÕLLUMAJANDUSMUUSEUMIS

Näituse “Peedist pesumasin” publikupäev toimub laupäeval, 27. aprillil Eesti Maanteemuuseumis, Eesti Põllumajandusmuuseumis ja Tartu Linnamuuseumis. Publikupäeval on lisaks erituuridele osanäitustel osa saada põnevast programmist.

PUBLIKUPÄEV PÕLLUMAJANDUSMUUSEUMIS

PROGRAMM
Kell 11.00 mänguline tuur näitusel lastele ja lapsemeelsetele
Kell 13.00 kuraatorituur näitusel 

Liitu FB-i üritusega SIIN

27. aprill 2024 NÄITUSE “PEEDIST PESUMASIN” PUBLIKUPÄEV TARTU LINNAMUUSEUMIS

Näituse “Peedist pesumasin” publikupäev toimub laupäeval, 27. aprillil Eesti Maanteemuuseumis, Eesti Põllumajandusmuuseumis ja Tartu Linnamuuseumis. Publikupäeval on lisaks erituuridele osanäitustel osa saada põnevast programist.

PUBLIKUPÄEV TARTU LINNAMUUSEUMIS

PROGRAMM

Kell 12.00-14.00 vildist loomakeste ja esemete meisterdamise õpituba
Kell 12.00-14.00 “Pill tuleb pika ilu peale!” Isevalmistatud pillide õpituba
Kell 14.00-15.00 kuraatorituur näitusel (eesti keeles)

Mõlemad õpitoad on sobilikud nii lastele kui täiskasvanutele.

Üritusel on fotograaf.
Rohkem infot SIIN
Liitu FB-i üritusega SIIN

NB! Publikupäeva eriprogrammidesse on sissepääs muuseumipileti ja Muuseumikaardiga.

27. aprill 2024 NÄITUSE “PEEDIST PESUMASIN” PUBLIKUPÄEV EESTI MAANTEEMUUSEUMIS

Näituse “Peedist pesumasin” publikupäev toimub laupäeval, 27. aprillil Eesti Maanteemuuseumis, Eesti Põllumajandusmuuseumis ja Tartu Linnamuuseumis. Publikupäeval on lisaks erituuridele osanäitustel osa saada põnevast programist.

PUBLIKUPÄEV MAANTEEMUUSEUMIS

Maanteemuuseum avab samal päeval oma suvehooaja

PROGRAMM
Kell 11.00-15.00 peeditrüki töötuba
Kell 11.00-15.00 näituse temaatiline tegevuslehtede mäng (osalejate vahel loositakse 10 kg peeti)
Kell 11.00-15.00 Paranduskeldri käed-külge rehviremondi töötuba noortele ratturitele.
Mida õpime:
– Sisekummi eemaldamine õigesti ja ohutult
– Augu leidmine ja parandamine koos paranduskomplektiga
– Näitame, kuidas panna sisekumm tagasi ja veenduda, et see on õigesti paigaldatud, et vältida uusi probleeme.
Kell 12.00 ja 14.00 kuraatorituurid näitusel
Liitu FB üritusega SIIN

34. mail TARTU LINNAMUUSEUMI PESAKASTIDE TÖÖTUBA

Töötoas valmistatakse rasvatihase tüüpi (mõõtu) pesakaste – neid on lastel lihtsam kokku klopsida ning need pesakastid sobivad õige mitmele linnuliigile, nt rasvatihasele, sinitihasele, põldvarblasele, must-kärbsenäpile ja puukoristajale.
Töötoas räägitakse pesakastides elavatest lindudest, erinevatest pesakastidest ning pesakastide tegemisest ja hooldamisest. Kui kastid valmis, paigaldame koos ühe näidispesakasti Ülejõe parki kesklinna lindudele pesitsemiseks.
Juhendab Margus Ots (MTÜ Linnuvaatleja).

Kuidas osaleda?
Alustuseks soeta pilet Piletilevist enne 29. aprilli. Üks pilet kehtib ühe pesakasti kohta – kasti võib meisterdada üksi või perekondlikult. Lastel soovitame vanema appi võtta. Töötoa piletiga saab üks osaleja käia ka vastavatud näitusel “Peedist pesumasin: leidlikkus linnas”. Kui valmistate pesakasti näiteks kolmekesi, siis kaks meisterdajat saavad näitusepiletid soetada muuseumi kassast.

Tule kohale 4. mail kell 11. Toimetame muuseumi hoovis, seega vali ilmale sobiv riietus.

Sündmus kuulub näituse “Peedist pesumasin: leidlikkus linnas” programmi. Näitus on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.
Liitu FB-i üritusega SIIN

30. oktoober – 02. november 2024 Konverents “Sustainability in Practice: DIY Repair, Reuse and Innovation”

Eesti Rahva Muuseumi ja näituseprojekti „Peedist pesumasin“ koostöös aset leidev jätkusuutlikele isetegemise praktikatele, lahendustele ja eluviisidele keskenduv rahvusvaheline teaduskonverents.

Konverents heidab valgust parandamisele, taaskasutusele ja argisele leiutamisele nii minevikus kui ka tänapäeval, mis on osa jätkusuutlikust tarbimiskultuurist. Kliimakriisi tingimustes otsib konverents näiteid ja õppetunde kultuuri ja ajaloo poolt kujundatud säästlikest tegevusviisidest, millel võib oma roll olla kestlikuma tuleviku loomisel.

Ürituse FB leht SIIN

Tutvu konverentsi kodulehega SIIN

26. jaanuar 2024 Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024 avamine

24.-28. jaanuar 2024 Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024 avamine EESTI PÕLLUMAJANDUSMUUSEUMIS

Kas oled kunagi mõelnud, milliseid ellujäämisoskusi tahad omada?

Eesti Põllumajandusmuuseum kutsub sind Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024 avamisnädalal, 24.-28. jaanuarini, avastama oskusi, mis on ajatud ja väärtuslikud.

Meie programm on praktiline, kus saad ise kõikides tegemistes kaasa lüüa:

24. jaanuar – kuidas toidu ülejääke võileiva tegemisel ära kasutada? Lisaks õpime makramee kunsti ja teeme õnnitluskaarte vanadest kaartidest. Digiajastul tundub see peaaegu nagu ajamasinas rändamine, aga oh neid säravaid silmi, kui keegi saab käega katsutava kaarti!

25. jaanuar – kui leiba jäi üle, siis kuidas sellest maitsev magustoit valmistada. Tahad oma lemmikloomale isikupärast ja taaskasutusmaterjalist mänguasja – tule omanda oskusi, kuidas seda ise teha. Ja kui sa arvad, et hobujõud on vaid autode pärusmaa, siis meie “Hobujõust hobujõuni” programm üllatab sind kindlasti.

26. jaanuar – leivaahjul on tuli all ning valmivad meisterlikud käsitööleivad. Teine päevateema on heegeldamine. Mis oleks kodusem kui isetehtud sussid? Või kas tead, mida saab heegeldada kilepiima- või jogurtipakkidest?! Üllatus garanteeritud.

27. jaanuar – kodus on kapsast rohkem kui oskad sellega midagi peale hakata….tule õpi kapsa hapendamist. Ja et ikka hästi meelde jääks, siis laupäeval taas teeme ise lemmikloomale mänguasju ja heegeldame vaipa kilepiima pakenditest.

28. jaanuar – nädala lõpetuseks sobib ikka üks suussulav tort, mida üheskoos meisterdame. Lisaks tuletame meelde, kuidas nööpi riidele ette õmmelda ja valmistame süüteroose, ikka taaskasutusmaterjalidest.

Muuseum on 24.-28. jaanuaril avatud iga päev kell 10-18, leia endale sobiv aeg ja tule omanda olulisi oskusi!

Kui sul on keeruline meie juurde jõuda, siis iga päev väljub Tartu kesklinnast meie mikrobuss kell 10 ja kell 14 ning viib tagasi kell 13 ja 17.
Bussis koha broneerimiseks kirjuta: myyk@memu.ee Buss väljub ainult eelregistreerijate olemasolul!

Osalemistasu on vaid 10 € päev.

Kohtumiseni muuseumis – tuleta meelde või õpi olulisi oskusi “Ellujäämise kunstid algajatele” tegevustes, mis on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 avanädala programmist!

Liitu FB üritusega SIIN

Rohkem infot Põllumajandusmuuseumi kodulehel